У понеділок, 14 квітня ціни на нафту піднялися на світових ринках після того, як оприлюднені дані з Китаю показали значне відновлення імпорту сирої нафти в березні. За інформацією аналітиків, активізація закупівель з боку другого найбільшого споживача нафти у світі тимчасово підтримала ціни, однак глобальні ризики, пов'язані з ескалацією торговельної війни між США та КНР, і далі стримують ринок. Про це повідомляє Reuters.
Так, ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 6 центів або 0,09% — до 64,82 долара за барель станом на 06:32 за Гринвічем. Американська WTI подорожчала на 9 центів (0,15%) і торгувалася на рівні 61,59 долара за барель.
Китай активізував імпорт, але загрози для ринку залишаються
За даними, опублікованими в понеділок, імпорт сирої нафти до Китаю в березні зріс майже на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це стало можливим завдяки збільшенню поставок іранської та відновленню російської нафти.
Втім, загалом від початку місяця Brent і WTI подешевшали майже на 10 доларів за барель, і провідні фінансові установи переглядають свої прогнози. Аналітики Goldman Sachs очікують, що до кінця 2025 року середня ціна Brent складе 63 долари, а WTI — 59 доларів. У 2026 році ці показники можуть знизитися до 58 і 55 доларів відповідно.
Торговельна війна США і Китаю погіршує перспективи попиту
Додатковий тиск на нафтовий ринок чинить тривала торговельна війна між США та Китаєм. У п'ятницю Пекін підвищив тарифи на американський імпорт до 125% у відповідь на рішення Дональда Трампа про посилення мит на китайські товари. Попри надані винятки для смартфонів, комп'ютерів і деякої електроніки, очікується нове підвищення тарифів на імпорт напівпровідників.
Експерти зазначають, що сповільнення китайської економіки стає все помітнішим. За даними Moody's Analytics, споживчі ціни в КНР знижуються другий місяць поспіль, а ціни виробників обвалилися на 30% у річному вимірі.
Американські нафтовики скорочують активність
На цьому тлі американські енергетичні компанії скоротили кількість нафтових бурових установок найбільше з червня 2023 року. Загальна кількість бурових платформ знижується третій тиждень поспіль, свідчать дані Baker Hughes.
США можуть зупинити експорт іранської нафти
Потенційно підтримати нафтові котирування може обмеження експорту іранської нафти з боку США. Про таку можливість заявив міністр енергетики США Кріс Райт, зазначивши, що це стане частиною стратегії адміністрації Трампа для тиску на Тегеран через його ядерну програму.
Попри напруженість, у вихідні представники США та Ірану провели позитивні переговори в Омані та домовилися продовжити діалог наступного тижня. На думку експертів ING, прогрес у перемовинах може зменшити санкційний ризик на нафтовому ринку.