НМТ-2025: хто отримав найвищі бали та які предмети найскладніші

91% зареєстрованих склали НМТ-2025. Найбільше 200-бальників — із математики. Вступ триває до 25 липня, держава надає підтримку абітурієнтам.

Ілюстративне фото / www.pexels.com
Ілюстративне фото / www.pexels.com

Станом на 1 липня вже відомі результати 13 із 17 основних сесій національного мультипредметного тесту (НМТ). Участь у них взяли понад 218 тисяч вступників, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Загальна явка на основні сесії склала 91% від кількості зареєстрованих, що перевищує минулорічні показники. У МОН зазначають, що це свідчить про відповідальне ставлення випускників до вступної кампанії навіть в умовах воєнного часу.

«Попри складні обставини воєнного часу, вступники з усіх регіонів, зокрема й прифронтових, демонструють високу мотивацію, явку і конкурентоспроможні результати. Це важливе свідчення зрілості української молоді та стійкості нашої освітньої системи», — наголосив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

200-бальні результати та статистика

Найбільшу кількість максимальних результатів зафіксовано з математики — 1163 учасники склали цей предмет на 200 балів. На другому місці англійська мова (765 учасників), а на третьому — українська мова (658 учасників).

Загалом 2414 учасників склали хоча б один предмет на максимальний бал. Із них:

  • 250 вступників отримали 200 балів із двох предметів,

  • 31 учасник — із трьох,

  • і троє учасників — із чотирьох предметів одночасно.

Складні предмети та порогові бали

Частка тих, хто не подолав поріг з математики, цьогоріч знизилася до 11,7% проти 14% торік. Серед вибіркових предметів найскладнішими виявилися:

  • фізика — 10% учасників не подолали поріг,

  • хімія — 6%,

  • іспанська мова — 4,5%.

У МОН зазначають, що через незначну кількість учасників з окремих предметів шкала оцінювання для них є більш чутливою.

Загальна реєстрація та мотивація вступників

У 2025 році для участі в НМТ зареєструвалися 317 083 особи — це більше, ніж у 2024 році. Із них 236 529 — цьогорічні випускники шкіл. Інші — ті, хто вирішив продовжити освіту після перерви.

Стабільною залишається кількість учасників, які складають тест за кордоном. Це свідчить про прагнення української молоді повернутися до навчання в Україні, попри всі виклики.

Альтернативні освітні шляхи для тих, хто не склав тест

У МОН наголошують, що навіть якщо учасник не подолав поріг з окремих предметів, він може вступити до закладів фахової передвищої або професійної освіти. Зокрема, потреба в механіках, будівельниках, аграрних спеціалістах та молодшому медперсоналі в Україні зростає, і ці напрями залишаються актуальними для відновлення держави.

Коли завершиться НМТ-2025

Основна сесія НМТ триватиме до 25 липня. Учасники, які з поважних причин не змогли скласти тест раніше, ще мають змогу пройти додаткову сесію. Вони також можуть скористатися державною підтримкою — грантами, пріоритетним бюджетним фінансуванням та іншими освітніми можливостями.

Всі новини