Путін планує захопити ще чотири області України до переговорів з Трампом — ЗМІ

Путін планує новий наступ для захоплення українських територій і нав'язування миру на своїх умовах після виборів у США — Bloomberg.

Володимир Путін / wikimedia
Володимир Путін / wikimedia

Напередодні запланованої телефонної розмови між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним у понеділок, лідери Європи висловлюють занепокоєння щодо можливих поступок Україні. Російський президент, впевнений у військовій перевазі та перспективі прориву української оборони до кінця року, не планує йти на серйозні поступки, повідомляють джерела, близькі до Кремля. Про це повідомляє Bloomberg.

Попри триваючі зусилля Вашингтона домогтися припинення вогню, Москва не демонструє готовності зупинити наступ. Путін, за словами аналітиків, бачить шанс повністю контролювати чотири окуповані регіони й розраховує на те, що переговори з Трампом можна вести з позиції сили.

Американський президент, натомість, прагне якнайшвидшого завершення війни. Він готовий обговорювати мир із Путіним напряму, навіть якщо це викликає тривогу у Києві та європейських столицях. Один із чиновників ЄС заявив, що Трампа попередили: Путін просто "грає з ним", маніпулюючи мирним порядком денним без реальної згоди на поступки.

У п’ятницю канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр Британії Кейр Стармер намагались переконати Трампа не йти на угоду, яка може підірвати українські позиції. До розмови долучився й президент України Володимир Зеленський, хоча, як зазначають джерела, виглядав виснаженим після важкого тижня.

Зі свого боку Путін не виключає затяжну війну, якщо вона допоможе досягти його цілей. Більше того, Кремль налаштований скептично щодо нових санкцій США, навіть якщо Трамп і погрожує їх підтримати. Російські посадовці вважають, що мають змогу чинити тиск на Трампа, щоб він прийняв російське бачення "мирного врегулювання".

У Стамбулі російські переговорники на першій за три роки зустрічі з українською делегацією висунули жорсткі вимоги: повне виведення ЗСУ з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Це викликало занепокоєння серед європейських чиновників, які вважають, що такі умови неприпустимі, особливо на тлі того, що Росія досі не контролює ці регіони повністю.

Водночас самі російські військові сумніваються в реалістичності планів Кремля. Високі втрати та активне використання українською стороною дронів роблять наступальні операції Росії складними й дорогими.

У неділю Росія провела одну з наймасштабніших атак безпілотниками від початку війни, тоді як Зеленський перебував у Ватикані, де проводив зустрічі з міжнародними лідерами, зокрема віце-президентом США Джей-Ді Венсом. Одночасно Трамп знову зв’язався з лідерами ЄС — Мерцом, Макроном, Стармером і прем'єркою Італії Джорджією Мелоні — щоб обговорити питання припинення вогню.

Європейські чиновники сумніваються, що Росія зможе досягти проголошених цілей на полі бою. За словами Бена Баррі, аналітика Міжнародного інституту стратегічних досліджень, шансів на повний прорив росіян до кінця року майже немає, якщо тільки українська оборона раптово не зруйнується — а це наразі виглядає малоймовірним.

Незважаючи на ризики, Путін продовжує грати "в довгу гру", маневруючи між політичними переговорами та військовим наступом. Це підсилює побоювання, що у разі невдачі переговорів Трамп може вдатися до запровадження жорсткіших санкцій. Таку можливість підтвердили американські посадовці, натякаючи, що законопроєкт, підготовлений сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, уже чекає свого часу.

Всі новини