Золото злетіло до історичного максимуму понад $3 100 за унцію: як нові тарифи впливають на ринок

Золото злетіло до рекордного рівня понад $3 100 за унцію через побоювання щодо можливого впливу американських тарифів на економіку.

Ілюстративне фото / www.pexels.com
Ілюстративне фото / www.pexels.com

У понеділок ціни на золото досягли рекордного рівня, перевищивши $3 100 за унцію, що стало наслідком зростаючих побоювань щодо можливого впливу американських тарифів на економіку. Золото демонструє найсильніший квартал з 1986 року, а також продовжує своє чудове ралі, яке підняло його на 18% в 2025 році. Про це повідомляє Reuters.

Спотове золото подорожчало на 1,1% до $3 117,43 за унцію, досягнувши рекордних $3 128,06 раніше. Ф'ючерси на американське золото зросли на 1,1% до $3 149,60. Минулого року золото зросло на понад 27%, що стало наслідком низки "бичачих" факторів, таких як сприятливий монетарний фон і активна купівля золота центральними банками, що привело до збільшення попиту на цей актив-притулок.

З технічної точки зору, індекс відносної сили золота перевищує 77, що свідчить про перекупленість ринку. Однак аналітики зазначають, що поточний імпульс на ринку не відповідає стандартним логічним законам позиціонування цін.

"Золото продовжує рости через побоювання щодо впливу нових тарифів. Очікування, що тарифи можуть стримувати економічне зростання, підтримують попит на золото як актив-притулок", — коментує Нітеш Шах, стратег по сировинним товарам в WisdomTree. Очікується, що президент США Дональд Трамп оголосить про нові взаємні тарифи вже 2 квітня, а автомобільні тарифи наберуть чинності 3 квітня.

Рекордне зростання ціни на золото також стало можливим завдяки поєднанню інших факторів, таких як ставки на зниження відсоткових ставок, купівля металу центральними банками та попит на біржові фонди.

"Через рік ціни на золото можуть сягнути $3 500, якщо геополітична ситуація залишатиметься напруженою", — прогнозує Шах.

У неділю Трамп заявив, що він "розлючений" на президента Росії Володимира Путіна і що запровадить додаткові мита для покупців російської нафти в разі, якщо Москва не допоможе припинити війну в Україні. Це заяву також посилила напругу на міжнародній арені, що додатково підтримує попит на золото.

Попит на золото в Індії залишався млявим через рекордно високі ціни та період закриття рахунків у ювелірів, а також через зниження купівельного інтересу в інших азіатських хабах.

Ціна на срібло також зросла на 0,2%, досягнувши $34,17 за унцію, платина піднялася на 1% до $993,15, а паладій додав 0,5%, досягнувши $976,75, досягаючи своїх місячних максимумів.

Всі новини