В Україні на громадське обговорення винесено проєкт закону, спрямований на стимулювання народжуваності та створення сприятливих умов для поєднання батьківства з навчанням і професійною діяльністю. Обговорення триватиме до 22 травня 2025 року. Про це йдеться у проєкті, розміщений для обговорення на сайті ФПУ.
Законопроєкт передбачає масштабну реформу системи підтримки сімей у період до та після народження дитини. Основні ініціативи включають:
Допологову підтримку вагітним жінкам:
Застрахованим — 100% заробітної плати, незастрахованим — фіксовану суму у 7000 гривень.Одноразову виплату при народженні дитини:
Усі жінки, які народили дитину, зможуть отримати одноразову допомогу в розмірі 50 000 гривень.Фінансову підтримку після пологів:
Жінки отримуватимуть допомогу на відновлення, розмір якої буде визначено Кабінетом Міністрів України після ухвалення законопроєкту.Допомогу на догляд за дитиною:
Один з батьків, опікун або родич, який здійснює догляд, зможе отримати фінансову допомогу. Її розмір також визначить уряд після прийняття закону.Підтримка для батьків, які повертаються до роботи:
Якщо після досягнення дитиною 1 року батьки виходять на роботу, їм надаватиметься допомога для догляду за дитиною в рамках програми «єЯсла».
Також, як і раніше, зберігається видача натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини.
У Міністерстві соціальної політики наголошують, що запропоновані кроки мають не лише підтримати родини з дітьми, а й сприяти зростанню народжуваності, активнішому працевлаштуванню батьків і розвитку мережі приватних дитячих садків.
Запровадження цієї реформи стане важливим кроком до побудови соціально орієнтованої держави, де батьківство не перешкоджає навчанню, роботі чи особистому розвитку.