Велика Британія готова відправити британських військовослужбовців в Україну для «посилення» режиму припинення вогню з Росією, повідомив міністр оборони Джон Хілі. Ця ініціатива підтримується прем’єр-міністром Великої Британії сером Кіром Стармером і президентом Франції Еммануелем Макроном, які сьогодні проведуть переговори з іншими учасниками так званої «Коаліції волі». Їхня мета — забезпечити стабільність та мир в Україні у разі завершення російського вторгнення. Про це повідомляє Express.co.uk.
Очікується, що саме Франція та Велика Британія забезпечать основну військову підтримку у рамках цієї ініціативи, хоча план також передбачає залучення сил зі Сполучених Штатів. Міністр оборони підтвердив в інтерв’ю радіо «Таймс», що можливість відправлення британських військових для підтримки перемир’я залишається актуальною. Він підкреслив, що прем’єр-міністр неодноразово заявляв про готовність ввести війська в Україну за необхідності.
Раніше з’являлися повідомлення, що Великобританія відмовилася від планів надіслати миротворчі сили через відсутність підтримки з боку тодішнього президента США Дональда Трампа. Проте слова Джона Хілі свідчать про те, що ця ідея не відкидається остаточно.
Під час візиту президента Франції Макрона до Великої Британії відбудеться онлайн-зустріч світових лідерів «Коаліції волі», на якій буде обговорено подальші кроки щодо збереження миру в Україні. Крім того, міністр оборони повідомив про плани створити спільний франко-британський військовий контингент чисельністю 50 000 солдатів для захисту Європи.
Франко-британський саміт, який відбудеться на Даунінг-стріт, стане першим після Brexit і символізує перезавантаження відносин між двома країнами. Міністр Хілі зазначив, що Франція є найдавнішим союзником Великої Британії, а співпраця у військовій сфері набирає нового імпульсу. Під час саміту буде оголошено про нову координацію у ядерних питаннях, спільні навчання, випробування та заходи стримування проти екстремальних загроз у Європі.
У рамках оборонного партнерства Великобританія та Франція планують замовити додаткові ракети Storm Shadow (у Франції відомі як SCALP), які вже були передані Україні та допомагають вражати цілі на російській території. Цей проект спільної розробки забезпечує робочі місця у Великій Британії і стане основою для розробки наступника ракети.
Крім того, лідери погодилися поглибити ядерну співпрацю. Обидві країни, єдині ядерні держави в Європі, заявили про координацію своїх ядерних сил стримування для захисту від можливих загроз, зокрема з боку Росії.
Прем’єр-міністр Великої Британії сер Кір Стармер підкреслив, що сучасні виклики — від війни в Україні до нових ядерних ризиків та кібератак — вимагають тісної співпраці союзників по НАТО. Домовленості між Лондоном і Парижем виводять партнерство на новий рівень, гарантують безпеку громадян та підтримують тисячі робочих місць у Великій Британії.