Мобілізація ув'язнених: до ЗСУ долучилися понад 8300 осіб, ще 1000 на розгляді

В Україні до лав ЗСУ долучилось понад 8300 засуджених. Прогнозується, що 20-30% від загальної кількості ув'язнених можуть стати на захист країни.

Станом на сьогодні до лав Збройних сил України вже долучились більше 8300 засуджених, і ще 1000 заяв від осіб, які бажають вступити до війська, перебувають на розгляді. Зокрема, серед мобілізованих є й 100 жінок. Заступник міністра юстиції України Євген Пікалов в інтерв'ю Укрінформу розповів про нову ініціативу мобілізації засуджених.

“Сьогодні до лав ЗСУ долучились понад 8300 засуджених, ще 1000 заяв перебувають на розгляді. У нас мобілізувалось також 100 жінок. Якщо говорити про потенціал цієї ініціативи, за нашими прогнозами, близько 20-30% від загальної кількості засуджених в Україні можуть скористатися цією можливістю та стати на захист держави”, - заявив Пікалов.

Заступник міністра наголосив, що мобілізація засуджених може стати важливим резервом для посилення обороноздатності країни в умовах триваючої агресії Росії. Однак він також підкреслив, що цей процес розглядається не лише як спосіб поповнення лав ЗСУ, але й як механізм ресоціалізації, що дає можливість людям, котрі відбувають покарання, продемонструвати свою громадянську відповідальність.

“Ми розглядаємо цей процес не лише як шлях поповнення лав захисників, але й як механізм ресоціалізації через найвищий прояв громадянської відповідальності. Міністерство юстиції та ДКВС тримають це питання на постійному контролі, забезпечуючи прозорість та об'єктивність розгляду кожної заяви”, - додав він.

Загальна кількість засуджених та осіб, узятих під варту, в Україні становить близько 37 тисяч. Однак Пікалов підкреслив, що не всі вони можуть бути долучені до мобілізації через обмеження за станом здоров’я або через статті кримінального кодексу, за якими вони відбувають покарання.

“Наприклад, не можуть (бути долученими до лав ЗСУ - ред.) - за тероризм, за корупційні, статеві злочини, за злочини проти основ нацбезпеки. За статистикою, 57% - засуджені за майнові злочини, 11% - це стаття про незаконний обіг наркотиків”, - зазначив Пікалов.

Всі новини