Після повідомлень у ЗМІ про можливий зв’язок спалаху гепатиту А у Солом’янському районі Києва з якістю водопровідної води, Київводоканал надав офіційне роз’яснення: вода, яку подають киянам, є безпечною та відповідає чинним санітарним нормам. Про це повідомляє Київводоканал.
За результатами лабораторних досліджень, жодних відхилень від нормативів у питній воді не виявлено. Це підтверджено не лише дослідженнями самого Київводоканалу, а й фахівцями ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Всі результати аналізів публікуються на офіційному сайті підприємства в розділі «Для дому» → «Щодо якості питної води».
У Києві питна вода перебуває під цілодобовим контролем. Щоденні перевірки відбуваються на всіх етапах підготовки: від очисних споруд і до розподільчої мережі на Дніпровській і Деснянській водопровідних станціях, на насосних станціях та безпосередньо в мережах.
У контрольних точках водопровідних мереж столиці постійно проводиться лабораторний моніторинг якості води.
У Солом’янському районі, де був зафіксований спалах гепатиту А, фахівці Київводоканалу одразу після надходження повідомлення 8 травня відібрали проби води за такими адресами:
вул. Академіка Шалімова, 44/10
вул. Монтажників, 97
вул. Миколи Василенка, 8
вул. Миколи Шепелєва, 2
просп. Відрадний, 18
Результати аналізів підтвердили: якість води за всіма показниками відповідає санітарним нормам.
Окрім того, 19 травня профілактично було проведено промивання водопровідних мереж за адресами:
просп. Відрадний, 20
вул. Миколи Василенка, 10
просп. Відрадний, 36-В
вул. Академіка Білецького, 2-А
А 20 травня фахівці знову відібрали проби води — і знову не виявили жодних відхилень.
Загалом у 2025 році якість питної води в усіх контрольних точках Києва, зокрема і в Солом’янському районі, за мікробіологічними, санітарно-токсикологічними, органолептичними та фізико-хімічними показниками повністю відповідає чинним нормативним вимогам.
Водночас Київводоканал наголошує: якість води може погіршуватись у разі вторинного забруднення у внутрішньобудинкових мережах, які не належать до зони відповідальності підприємства. За стан таких мереж відповідають юридичні або фізичні особи, які є їх власниками або користувачами.
Балансоутримувачам будинків рекомендують регулярно промивати внутрішні мережі, аби запобігти можливому вторинному забрудненню.