Результати нещодавнього опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 12 по 22 березня, показали, що 77% українців підтримують ідею тимчасового 30-денного перемир'я. Однак 79% респондентів категорично відкидають умови Росії для припинення вогню. Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології.
За даними соціологів, респонденти обирали серед шести варіантів трактування пропозиції щодо перемир'я, з яких три сприймалися як умовно позитивні для України, а три — як негативні. Основна частина опитаних (77%) вважає цю пропозицію можливістю продемонструвати, що Росія не зацікавлена в мирі, або розцінює її як порушення домовленостей. 12% респондентів бачать у перемир'ї можливість отримати військову допомогу, а 18% вважають його кроком до завершення війни з урахуванням вимог України.
Негативно до пропозиції ставляться лише 17% опитаних, з яких 8% вважають перемир'я помилкою, що послабить Україну, а 7% вважають його спробою української влади виправдати складну ситуацію на фронті. 2% вбачають у цьому крок до капітуляції.
Після телефонної розмови між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, соціологи опитали громадян щодо реакції на вимоги Путіна для припинення вогню. Російські умови, зокрема припинення мобілізації в Україні, заборона на постачання західної зброї та припинення передачі розвідданих Києву, виявилися неприйнятними для 79% респондентів. Лише 16% готові погодитись на ці умови, при цьому для 14% з них це важкий вибір.
Відмова від вимог Путіна характерна для всіх регіонів України, з найбільшим рівнем відмови на Заході, у Центрі та на Півдні (80-81%), а на Сході цей показник складає 64%. 62% опитаних заявили, що не підтримають тимчасове припинення вогню без гарантій безпеки.
Водночас, якщо Україна отримає хоча б мінімальні гарантії безпеки, більше половини громадян (хоча й неохоче) підтримають перемир'я. Найбільшу підтримку мають варіанти з міжнародними миротворцями (60%), членством у НАТО (58%) або посиленням української оборони (56%).
Опитування КМІС: 50% українців проти поступок територіями навіть заради миру.
За результатами опитування КМІС, 50% українців не підтримують поступки територіями заради завершення війни.