Історичний прорив у медицині: дитина народилася завдяки штучному інтелекту

Дізнайтеся про перший в історії випадок народження дитини після автоматизованої інтрацитоплазматичної ін'єкції сперматозоїдів з використанням ШІ.

Ілюстративне фото / www.pexels.com
Ілюстративне фото / www.pexels.com

Вперше в історії медицини дитина була народжена завдяки повністю автоматизованій системі інтрацитоплазматичної ін'єкції сперматозоїдів (ІКСІ), яка використовує технології штучного інтелекту (ШІ). Це значне досягнення у галузі допоміжних репродуктивних технологій відкриває нові можливості для лікування безпліддя та автоматизації медичних процесів. Про це йдеться у матеріалі Interesting Engineering.

Процедура ІКСІ, яка була розроблена в 1990-х роках і стала стандартом у клініках допоміжного запліднення, зазвичай потребує участі кваліфікованого ембріолога. Водночас нова система, створена компанією Conceivable Life Sciences, повністю автоматизує цей процес, використовуючи ШІ для точного виконання всіх етапів, від вибору сперматозоїда до його введення в яйцеклітину.

Важливо, що система здатна виконувати ці операції з неймовірною точністю. За допомогою лазерів ШІ точно іммобілізує сперматозоїди та спрямовує їх в яйцеклітину, що забезпечує високу ефективність процесу, без людського втручання.

Повідомляється, що цей випадок став можливим завдяки участі 40-річної жінки, яка раніше мала невдачі в спробах завагітніти через ЕКЗ. У результаті експерименту п'ять донорських яйцеклітин були запліднені за допомогою автоматизованої системи ІКСІ, а три — за допомогою стандартної процедури ІКСІ. Чотири з п'яти запліднених яйцеклітин розвинулися нормально, одна з яких була заморожена і пізніше перенесена в матку пацієнтки. Вагітність пройшла без ускладнень, і жінка народила здорового хлопчика.

Нова технологія відкриває величезний потенціал для майбутнього лікування безпліддя, дозволяючи значно зменшити час і варіативність процесів, підвищити точність і знизити рівень стресу для медичного персоналу. Це також демонструє, як штучний інтелект і автоматизація можуть значно покращити результати в галузі медицини.

Всі новини