Опитування: Як перемога Трампа змінила ставлення українців до США

У новому опитуванні КМІС проаналізовано зміни в ставленні українців до політики Заходу після президентських виборів у США 2024 року.

Дональд Трамп / wikimedia
Дональд Трамп / wikimedia

З 2022 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) проводить дослідження щодо сприйняття українцями політики Заходу, зокрема, Європи та США. Результати опитувань показують помітну еволюцію громадських настроїв, пов’язаних з геополітичними змінами та виборами в США. Про це йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології.

У 2024 році, після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах, настрої українців щодо Заходу зазнали значних змін. Під час дослідження в лютому-березні 2025 року було помічено, що 31% українців вважають, що Захід втомлюється від України і тисне на нашу країну для поступок. Водночас 62% респондентів вірять, що Захід продовжує підтримувати Україну і бажає миру на прийнятних для неї умовах.

Вивчення ставлення до політики США та Європи виявило цікаву тенденцію. 64% українців вважають Європу союзником України, який прагне миру на вигідних умовах, тоді як 67% вважають, що США втомилися від України і тиснуть для поступок. Це підтверджує, що українці дедалі більше асоціюють Захід з Європою, в той час як ставлення до США стало більш критичним.

Особливо показовим є зміна ставлення до Дональда Трампа. Якщо у грудні 2024 року 54% українців вважали його обрання президентом США позитивним для України, то до березня 2025 року ця цифра знизилася до 19%. У той же час, 73% респондентів вважають, що для України це погано.

Ці зміни в сприйнятті політики США та Європи мають серйозний вплив на настрої в Україні. Хоча Європа продовжує вважатися основним союзником, є ризик виникнення фрустрації, якщо країни ЄС не зроблять суттєвих кроків у напрямку членства України. Для України та Європи це може стати серйозним викликом, який потребує рішучих і конструктивних кроків.

Подібні результати свідчать про можливий фундамент антиамериканізму в Україні, якщо позиція США не зміниться. Тому важливо, щоб Україна зберігала партнерські відносини з Європою і США, щоб уникнути подальших розчарувань і зберегти оптимізм щодо європейського майбутнього України.

Всі новини