В австралійській школі, на шматку каменю, що припадав пилом понад 20 років, науковці виявили справжній скарб – скам’янілі сліди динозаврів - повідомляє ScienceAlert.
Цей камінь залишався непоміченим, аж поки школа в сільському районі Banana Shire (Квінсленд) не звернулася до палеонтолога Ентоні Роміліо з проханням дослідити трипалі відбитки. З’ясувалося, що на поверхні міститься понад 60 слідів, які датуються раннім юрським періодом – приблизно 200 мільйонів років тому.
"Скам’янілі сліди, хоча й є найпоширенішими викопними рештками динозаврів, часто залишаються поза увагою дослідників. Вони не мають такої ж привабливості, як кістки динозаврів", – пояснив Роміліо.
За його словами, більшість таких знахідок виявляють не палеонтологи, а звичайні люди.
Несподівані відкриття
Досліджуючи регіон, Роміліо зробив ще одне дивовижне відкриття – двотонний валун біля входу в парковку шахти, що виявився рясно вкритим скам’янілими слідами.
"Я просто заїжджав на парковку, коли помітив один із валунів, що перешкоджають руху машин. І там, просто переді мною, були чіткі сліди динозаврів. Моєму здивуванню не було меж!" – розповів науковець.
За його словами, це одна з найбільш концентрованих колекцій відбитків динозаврів, знайдених в Австралії.
"Це унікальне свідчення чисельності, руху та поведінки динозаврів у період, коли в Австралії не знайдено жодних їхніх кісткових останків", – підкреслив дослідник з Університету Квінсленда.
Історія під ногами
Залишки скам’янілого сланцю, які містили відбитки, були знайдені шахтарями у 2002 році. Вони помітили незвичні сліди та подарували камінь місцевій школі в містечку Білойла, де його розмістили у вестибюлі.
Роками ніхто не підозрював про його справжню цінність, доки дослідники не почали шукати викопні рештки динозаврів у цьому регіоні.
"Деякі вчителі думали, що це всього лише копія, а не справжній артефакт", – зазначив Роміліо.
Загалом на камені знайшли 66 слідів, які належали динозавру Anomoepus scambus – невеликій кремезній травоїдній істоті, що пересувалася на двох ногах.