Космічні туристи повернулися після першого польоту над обома полюсами

Приватна місія SpaceX завершилась приводненням у Тихому океані — екіпаж облетів Землю через Північний і Південний полюси.

Falcone 9 / www.pexels.com
Falcone 9 / www.pexels.com

Четверо космічних туристів успішно завершили унікальну подорож, облетівши Землю через обидва полюси. Їхня капсула приводнилася в Тихому океані поблизу узбережжя Південної Каліфорнії в п’ятницю, завершивши триденну місію - повідомляє AP News.

Польот був організований за приватні кошти китайсько-мальтійського інвестора в біткоїн Чуна Вана. Він орендував капсулу Dragon компанії SpaceX і запросив до участі ще трьох супутників — норвезьку режисерку Янніке Міккельсен, німецьку дослідницю робототехніки Рабею Рогге та австралійського гіда-полярника Еріка Філіпса.

Це був перший в історії пілотований політ, під час якого капсула облетіла Землю через Північний та Південний полюси. Також це перше за 50 років приводнення екіпажу у Тихому океані.

Капсула була обладнана спеціальним куполоподібним ілюмінатором із панорамним оглядом на 360 градусів, що дозволило учасникам місії милуватися льодовими краєвидами полярних шапок. Попри початкову космічну хворобу, всі члени екіпажу швидко адаптувалися й насолоджувались польотом.

На висоті 430 км над Землею команда провела понад два десятки наукових експериментів, включаючи перші медичні рентгенівські знімки, зроблені у відкритому космосі. Екіпаж назвав свою місію Fram2 на честь норвезького корабля “Fram”, який понад століття тому досліджував Арктику й Антарктику. Частинку дерев’яної палуби того судна вони взяли із собою в політ.

Після приводнення всі четверо самостійно залишили капсулу та винесли наукове обладнання, дозволяючи дослідникам оцінити фізичний стан після повернення з орбіти. Вони зустріли успішне завершення місії з радістю, емоційно здіймаючи кулаки.

У компанії SpaceX пояснили зміну місця приводнення — з Флориди на Тихий океан — міркуваннями безпеки. Це зменшує ризик падіння залишків конструкцій у населені райони.

Цей політ став не лише рекордним, а й черговим свідченням розвитку приватних космічних мандрівок та наукових досліджень у нових умовах.

Всі новини