Шахраї створюють фейкові Telegram-чат-боти банків з підробленою верифікацією: як уберегтися

У Telegram з’являються фейкові чат-боти банків з підробленою «блакитною галочкою». Держспецзв’язку радить перевіряти користуватись лише офіційними каналами.

Ілюстративне фото / www.pexels.com
Ілюстративне фото / www.pexels.com

У Telegram почастішали випадки створення шахрайських чат-ботів, які маскуються під служби підтримки банків. Щоб виглядати максимально правдоподібно, шахраї підробляють знак верифікації — «блакитну галочку». Для цього вони додають у назву акаунту емодзі, що схоже на знак верифікації, через що такі боти дуже важко відрізнити від справжніх. Про це повідомляє Держспецзв’язку.

Щоб убезпечити себе від шахрайств, необхідно дотримуватися кількох простих правил. По-перше, завжди перевіряйте, де ви вводите свої особисті дані. Ніколи не передавайте чат-ботам пін-код від платіжної картки, CVV2/CVC2, логін або пароль від мобільного банкінгу. Такі дані просять лише шахраї.

По-друге, користуйтеся виключно офіційними каналами зв’язку з банком:

  • мобільним застосунком банку;

  • офіційним сайтом банку;

  • номером телефону, зазначеним на зворотному боці платіжної картки.

Якщо вам потрібен чат-бот банку, шукайте посилання на нього лише на офіційному сайті або у офіційному застосунку банку. Це допоможе уникнути взаємодії з фейковими шахрайськими сервісами.

Всі новини