Перенесення виробництва iPhone до США теоретично можливе, але для Apple воно стане вкрай дорогим: собівартість пристрою може зрости на 90%, попереджають аналітики Bank of America, - повідомляє Bloomberg.
У своїй аналітичній записці фахівці BofA під керівництвом Вамсі Мохана зазначають, що лише витрати на оплату праці в США збільшать собівартість виробництва на 25%. Однак справжнім викликом стане те, що більшість компонентів для iPhone, як і раніше, виготовляються в Китаї. Якщо США запровадить дзеркальні мита на імпорт цих частин, загальна вартість виробництва може злетіти на 90% і більше.
Ці оцінки з’явилися на тлі нових митних рішень адміністрації Дональда Трампа, яка тимчасово призупинила дію тарифів для деяких країн, але підвищила мита на китайські товари до 125%. У відповідь Китай запровадив 84% мит на американські продукти.
Попри ці економічні ризики, акції Apple на новинах зросли більш ніж на 10%, показавши найкращий результат з липня 2020 року. Проте загалом за рік акції втратили 23%, а з моменту анонсу тарифів 2 квітня — 14%, що еквівалентно $479 млрд втрати ринкової капіталізації.
Аналітики Rosenblatt Securities попереджають, що нові мита можуть серйозно вдарити по акціях Apple, а техноаналітик Wedbush Ден Айвз знизив цільову вартість акцій, назвавши митну війну "повною катастрофою" для компанії. Побоювання зростання цін вже викликали хвилю панічних покупок iPhone минулими вихідними.
На думку Мохана, для того щоб зробити виробництво iPhone у США економічно виправданим, Apple доведеться отримати винятки з мит на імпортні компоненти. Водночас він скептично ставиться до можливості реалізації такого сценарію в нинішніх умовах.
"Поки немає чіткого розуміння, наскільки довготривалими будуть нові мита, Apple навряд чи перенесе виробництво до США", — зазначив аналітик. Водночас він очікує, що компанія продовжить розширювати виробництво в інших країнах, зокрема в Індії.