Засновник і генеральний директор Duolingo Луїс фон Ан вважає, що комп’ютери здатні навчити всьому, чого можна навчити людину. В інтерв’ю подкасту No Priors він заявив, що завдяки точності ШІ та розумінню людської мотивації, здобутому компанією за роки роботи, настав час масштабувати навчання способом, який перевершує людські можливості, — пише Fortune.
Duolingo активно інтегрує штучний інтелект у свої продукти. Раніше компанія навіть тимчасово замінила генерального директора на ШІ-аватара під час оголошення фінансових результатів, а нещодавно викликала суперечки, оголосивши про постійну заміну контрактних працівників на ШІ.
Зараз Duolingo має понад 116 мільйонів активних користувачів щомісяця. За роки роботи платформа зібрала масивні дані про поведінку учнів, їхні звички, прогрес і мотивацію. За словами фон Ана, ці знання разом із можливостями ШІ дозволяють точніше прогнозувати результати тестів і забезпечувати індивідуальний підхід для кожного учня. У найближчі десятиліття, вважає він, більшість навчання здійснюватиметься комп’ютерами.
«Насправді я не впевнений, що існує щось, чого комп’ютери не можуть навчити», — сказав фон Ан.
Він прогнозує радикальні зміни в системі освіти: «Навчати за допомогою ШІ набагато масштабніше, ніж із залученням учителів». Утім, фон Ан вважає, що це не означає зникнення шкіл або викладачів. «Учителі все одно будуть потрібні — принаймні для догляду за учнями. І школи нікуди не зникнуть, бо батькам усе одно потрібно, щоби хтось наглядав за дітьми», — пояснив він.
На запитання ведучої Сари Го про те, чи бачить він школи як місце догляду, в якому учні просто «сидять у Duolingo», фон Ан відповів: «Це буде щось подібне».
При цьому він визнає, що методи Duolingo — тести та вправи — не підходять для всіх предметів. Наприклад, історію, на його думку, краще викладати за допомогою якісних відео — а це те, що ШІ ще не вміє створювати на належному рівні. Проте саме можливість масштабування, на думку фон Ана, схиляє шальки терезів на користь ШІ.
«Якщо один учитель навчає 30 учнів, він фізично не може приділити кожному індивідуальну увагу. А комп’ютер — може. І він може мати дуже точні знання про те, у чому саме сильний чи слабкий конкретний учень», — додав він.